Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(a)tampere.fi

(poikkeukset mainitaan erikseen)

 

Opettajienhuoneen puhelin: 040 164 5935

 

Arffman Iita                     kemia, fysiikka (virkavapaalla)

Brusila Liisa                    venäjä

Davies Mikael                 englanti, IB English

Davies Terhi                   äidinkieli ja kirjallisuus, S2, IB Finnish B; RO 16KA

Dickson Anna-Kaisa       uskonto, psykologia, Theory of Knowledge; RO 17A

Gullstén Nina                  biologia, RO 15A

Haakana Ritva                erityisopetus

Halme Johanna              kemia, IB Chemistry; RO 15KB

Heinsuo Sirkka-Liisa      kuvataide, IB Visual arts; RO 17KA

Ikäläinen Kaisa               äidinkieli, IB Finnish; RO 17KB

Karapalo Elina                englanti (virkavapaalla)

Kiiski Sari                        matematiikka, IB Mathematics

Kokkonen Kari                 liikunta

Kuusisto Tapani              fysiikka

Latva-Teikari Jari            fysiikka, IB Physics

Laurila Päivi                    matematiikka, IB Mathematics; RO 15B

Laurila Tuija                   IB Economics, IB-koordinaattori

Linnaranta Seppo           opinto-ohjaus

Luukkonen Salla             IB History, opinto-ohjaus; RO 15KA

Makkonen Mari               psykologia, IB Psychology (Marjo Tavastin sijainen) (mari.e.makkonen(a)tampere.fi)

Mattila Marika                 ruotsi; RO 16A

Mustalahti Kirsi               liikunta, terveystieto; RO 16B

Muukkonen Johanna      englanti (Elina Karapalon sijainen)

Mäenpää Heini                äidinkieli ja kirjallisuus, rehtori

Mäkinen Laura-Leena     maantiede, biologia; RO 15E

Mäkisalo Soile                 äidinkieli ja kirjallisuus; RO 15C

Nordlund Tomi                äidinkieli ja kirjallisuus (tomi.t.nordlund(a)tampere.fi)

Ojasti Kaarina                 biologia, englanti, IB biology, IB CAS coordinator

Oksanen Elina                yhteiskuntaoppi, Eurooppa-linjan koordinaattori; RO 16E

Passinmäki Sanna          musiikki; RO 17B

Pekkarinen Riikka           ranska, saksa, IB French

Peltola Ulla                      espanja, ranska, IB Spanish (ulla.m.peltola(a)tampere.fi)

Pennanen Päivi               englanti

Pohjo Mervi                      kemia, fysiikka (Iita Arffmanin sijainen)

Salonen Ville                   Theory of Knowledge, filosofia, uskonto, elämänkatsomustieto,                                              historia, yhteiskuntaoppi; RO 15D (ville.pe.salonen(a)tampere.fi)

Saukkosaari Mika            matematiikka; RO 17C

Smith Christopher            IB English, englanti

Soro Hannu                     opinto-ohjaus, apulaisrehtori; RO 14N

Sutinen Outi                     matematiikka, kemia

Taivainen Tarja                ruotsi

Taubert Tero                    matematiikka, IB Mathematics; RO 16KB

Tavast Marjo                    psykologia; RO 16C

Uusihaaro Pirkkoliisa       historia; RO 17E

Vainionpää Annemari      saksa, ruotsi; RO 16D

Verho Satu                       äidinkieli ja kirjallisuus; RO 17D

 

Monet Rellun opettajat ja opiskelijat osallistuvat vuosittain Ylen Nenäpäivä-tempaukseen.